Hospodaření EA za říjen-prosinec 2006

20. března 2007 v 17:21 | Airon |  EA Sports
Hospodaření EA za říjen až prosinec 2006
Letošní vánoce byly pro společnost Electronic Arts, alespoň co se tržeb týče, skutečně rekordní, jak ukazují zveřejněné průběžné výsledky hospodaření za období říjen - prosinec 2006. Za tyto tři měsíce utržila EA 1.281 miliardy dolarů, kdy se na tomto rekordním výsledku podílely hlavně titulky Need for Speed: Carbon, FIFA 07, The Sims 2 Pets a Madden NFL 07.
Bohužel, zatímco tržby byly pro EA rekordní, tak výnosy nikoliv. Za říjen - prosinec 2006 EA vydělala "jenom" 160 milionů dolarů, což je v porovnání s 259 miliony dolarů ve stejném období minulého roku, pokles o 38 procent. Podle analytiků za to může hlavně konzole PS3, respektive její předvánoční nedostatek na pultech severoamerických obchodů. Kdyby bylo před vánocemi PS3 v obchodech dost, tak by se jich více prodalo a zcela určitě by se prodalo i daleko větší množství PS3 her, které EA vydala doposud 4. Každopádně v dalších měsících už by to mělo být v tomto ohledu lepší, protože nedostatek PS3 víceméně pominul.
Určitě stojí za to si zmínit, které tituly od EA byly nejúspěšnější a kolik se jich prodalo. Takže například všech verzí Need for Speed: Carbon se v Evropě i sev. Americe prodalo přes 8 milionů kopií a šlo tak o 5 nejprodávanější titul (na obou kontinentech). Suverénně nejprodávanější hrou v sev. Americe se však titul Madden NFL 07 s více než 87 miliony prodaných kusů. V Evropě byla nejprodávanějším titulem vůbec FIFA 07, které se prodalo něco málo přes šest milionů kusů. No a pak je třeba říci, že během období říjen - prosinec 2006 se prodalo více než 10 milionů různých The Sims 2 titulů, přičemž nejúspěšnější z nich byl datadisk The Sims 2 Pets, kterého se prodalo (v různých verzích) přes 5 milionů kusů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama