Fifa 07 nový král fotbalu?

13. ledna 2007 v 15:37 | Sam |  Recenze
Po spuštění DVD a vypsání ochranného klíče se rozjede instalace která má stejný duch už od roku 2003, kupodivu není pomalá a tak za slabé dvě minutky můžete kliknout na ikonu a čekat. Po vybrání jazyka a shlédnutí typického Ea sports&.. se spustí intro, které za moc nestojí (ukázky ze hry, kličky které za boha neuděláte...). Kde jsou časy kdy v roce 2004 bylo intro skutečně hrané, nebo jako v PES 4 kde se na intro dá koukat vždy když zapnete hru? Ale co, je to pouze intro a to není důležité.
Zvolíte si svůj oblíbený tým který se Vám bude vždy nabízet při exhibici, tréninku atd.. Jako první věc co jsem udělal bylo že jsem rychle zapnul zápas nedbaje na nastavení. Po spuštění zápasu jsem uviděl že to byla chyba; vše bylo tak hnusně zobrazený že jsem zápas rychle vypnul. V options jsem si nastavil vyšší rozlišení, plné detaily a rychle zapnul nový zápas Sparta vs. Hearts.
Přeskočím nástup týmů a koukam že hra je stále graficky nepěkná, trávník vypadá jako namalovaný od prvňáčka při hodině výtvarné výchovy, hráči k nerozeznání, řeknete si - jasně kdo z EA by dělal obličeje hráčům Sparty či Hearts? Ale hráče nepoznáte téměř nikdy a dokonce i Trezeguet, nebo Adriano vypadají jako běloši s vlasy a až při animaci poznáte o jakou hvězdu se jedná.
Po prvních 20 minutách vedu 4:0 tak znova vypínám hru s tím že si zvýším obtížnost. Teď už si nedám Spartu, (která je mimochodem jediným českým týmem ve hře) ale zkusím Arsenal - Totenham.
Emirates stadium jsem poznal tak-tak. EA si řeklo, že při animaci bude vše krásně rozpité a mlhavé jako v realitě, při TV přenosu. Jenomže to přehnali tak, že výsledek je vcelku ošklivý. Jediné překvapení ve zobrazení proti Spartě je, že se hraje s normální míčem (Nike Swift) a ne s modrým EA ball.
Zápas byl vyrovnaný a skončil 1:0. Po dalším zápase mě FIFA omrzela a to je asi největší problém - není vůbec ,,návyková". Manažerský mód je stále stejný a v podstatě jde o to, aby jste hráli normální turnaj a pokud možno nezkrachovali. A tak mě z dalších módů pobavilo jen - Scenario game. Zde dostanete úkol a za splnění dostanete Fifa peníze; za ty samozřejmě kupujete nové míče, dresy atd..
Trénink je absolutně nudný a prakticky nic Vás nenaučí. Pouze procvičíte kopání standartek. Ale asi jako nejhorší vlastnost Fify je ta, že rychle omrzí. Upoutá pouze ty hráče, co se rádi kouknou na desítky sice krásných, ale stále dokola se opakujících gólů.
SHRNUTÍ:
Graficky je hra už 3 roky stejná, trávník nepochopitelně hnusný, hráči téměř k nerozeznání.
Většina gólů padá stále na to samé místo, po odehrání pár zápasů jsem stále nepřišel nato, jak udělat kličku, stále padají typické fifové góly - kdy je hráč směrem ,,zadkem k bráně", počítačově se otočí kolem osy, bez rozběhu napálí míč z 30 metrů do šibenice - a k tomu šajtlí.
Aby jsem jenom nepomluval, tak se mi docela líbí gólmani - mají realistické pohyby a vypadá to že už doopravdy "myslí". Jediná chyba je že málo vybýhají. Míč už má konečně jakýs-takýs odskok, ale když prší, tak mě překvapilo že se místo toho aby odskakoval dál a rychleji naopak rychleji zastaví. Docela hezky vyřešené jsou standartní situace. Zahrávání autu je stejné už asi 3 roky a docela se mi líbí narozdíl od PES kde je řešen docela mizerně. "Tresťnáky" jsou srovnatelné s PES a možná z nich padá více gólů. No a rohy jsou odfláknuté - stále tři hráči na stejném fleku čekají až kopnete míč. Online sem ještě nehrál tak nemůžu soudit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama