Leden 2007

Fifa 06 krátký popis

22. ledna 2007 v 17:48 | Airon |  Recenze
Fifa 06
Ve hře si budete moci vytvořit svou vlastní hvězdu (s definicí vzhledu a parametrů) a hlavně upravit jakýkoliv vybraný aspekt tak, aby co nejvíce vyhovoval vašemu hernímu stylu a preferencím. Tvůrci nezapomněli ani na online mód, kde můžete hrát proti dvěma dalším hráčům nebo participovat na světovém podniku FIFA Interactive World Cup, kde se do bojů o medaile dostanou jenom ti opravdu nejlepší. Dále padlo info o intuitivním a cizelérském ovládání, v němž je prostor pro zcela nové aktivity při napadání protihráčů, jakož i driblinku, který povedete skrze 21 oficiálních ligových soutěží s nějakým z 10.000 licencovaných hráčů, obé se zohledněním fotbalové sezóny 05/06. Do toho ještě propracovaný manažerský mód, v němž se staráte o ekonomickou situaci vybraného klubu a personální politiku jak v rámci realizačního týmu, tak samotných hráčů po dobu nějakých 15-ti let. Závěrem ještě připomínka offline multiplayeru pro osm lidí.

Patch č.1 pro CZ verzi 07

17. ledna 2007 v 12:46 | Airon |  Download

FIFA 07 - CZ patch č.1

První patch pro CZ verzi FIFA Football 2007, který opravuje následující problémy:
1.Snížena přesnost lobovaných přihrávek brankáře a jeho průchozích střel.
2. Aktualizovaná databáze mužstva:
- Přidáno 257 nových hráčů.
- Upraveno 13 hráčů.
- Aktualizováno přibližně 2500 sestav, čísel dresů a pozic.
- Aktualizovány údaje o kapitánovi, střelcích a formacích u 51 týmů.
3. Opravena chyba programu při nahrávání znaku klubu na server EASO.
4. Opravena chyba prohramu při nacouvání brankáře do tyče branky při použití řízení tempa.

Recenze fifi 07 pro DS

13. ledna 2007 v 19:44 | Airon |  Recenze
FIFA 07 pro DS
Fotbalová série FIFA od EA je na handheldech od Nintenda jako doma a docela se jí tam daří. Minulý rok se na DS podívala hned dvakrát a předvedla se tam v dobrém světle. Byli jsme proto zvědaví, jak se jí na populárním handheldu povede letos.
FIFA je přesně ten druh hry, který s maximální přesností pravidelně zasahuje hlavně letité fanoušky série a fotbalové příznivce, kteří lační po opakování stále stejného herního zážitku, a to již více než deset let! Handheldové verze jednotlivých ročníků však, vzhledem ke specifickému hardwaru, hráčům nabízí možnost ochutnat trochu té inovace, které se konzolovým a PC verzím v posledních letech jemně řečeno nedostávalo. K FIFA titulům pro Nintendo DS je tak třeba přistupovat poněkud jinak.

Soupisky a správa týmu

Bohužel však v případě FIFA 07 musíme začít z té špatné strany, neboť ta výsostná věc, ta nejnovější a nejaktuálnější, jakou by měla každá sportovní hra obsahovat, tedy aktuální soupisky, je právě zde zastaralá. Dá se sice čekat, že si toho všimne jenom zapálený fotbalový fanda a neznalý hráč to prostě nechá plavat. Jenže komu jinému je hra s fotbalovou tématikou určena v první řadě, než fotbalovému fanouškovi? No nic, jedeme dál.
Týmů je ve hře více než 510 a kromě národních mezi nimi nechybí ani družstva z 27 ligových soutěží včetně anglické (ta je zastoupena ligou nejvyšší a dvěma nižšími), francouzské, španělské, ale i mexické. Liga česká ve hře bohužel k dispozici není a našinec se tak bude muset spokojit s naším národním týmem. Správa týmu je v DS verzi FIFA 07 velmi jednoduchá, skoro se dá říci až primitivní. Transfer hráčů chybí úplně a vše ostatní je omezeno na výběr z několika předdefinovaných nabídek. Platí to například o volbě zápasové taktiky, ale i o rozestavění hráčů.

Herní módy

Vedle obyčejného přáteláku a výběru z 20 různých mistrovských i ligových soutěží, nechybí ve hře herní módy kariéra a challenge. V kariéře se klasicky chopíte jednoho týmu, o nějž se pak staráte a snažíte se jej dovést až na samotný vrchol. Motivace u kariéry funguje na principu prestiže vašeho družstva. Takový Manchester United má třeba docela vysokou prestiž a tím i vyšší ambice. Namísto umístění v té lepší půlce tabulky ligy, což by stačilo kdejakému druholigovému mužstvu, budete muset hned na konci první sezóny dovézt Manchester na špičku, ideálně mezi tři nejlepší týmy.
Jinak řečeno, každý tým má předem definované cíle, kterých musíte dosáhnout sbíráním prestižních bodů. Herní mód challenge, čili výzva, spočívá v plnění zadaného úkolu. Jde například o to, dorovnat skóre v situaci, kdy zbývá posledních dvacet minut zápasu a protivník vede o dva góly, nebo zvítězit přesně jednogólovým rozdílem, či vstřelit určitý počet penalt atd. Tento mód se vám však zpřístupní až po prvních pěti vítězstvích v jakémkoliv jiném režimu.

Čutání, čutání, všechny chmury zahání…

Samotná hra probíhá na horním displeji DS v plně trojrozměrném zobrazení, přičemž dotykový displej nabízí taktický náhled na hřiště. K ovládacímu schématu není moc co dodávat, protože je totožné s tím, které bylo k dispozici už v minulém ročníku a v titulu 2006 FIFA World Cup Germany. Směrový kříž určuje směr a s pomocí ostatních tlačítek se přepínáte mezi hráči, přihráváte, střílíte, hlavičkujete, sprintujete a tak dále. Oproti předchozímu ročníku je však při hře kladen daleko větší důraz na míření přihrávek a střel, což by se nám líbilo za předpokladu, že by bylo alespoň trochu lépe vidět, kam vlastně míříte.
Při zahrávání penalty, výkopu, trestňáku a rohového kopu není s mířením problém, protože na to máte klid a dobře vidíte kam chcete míč dostat. Jenže ve hře samotné už je všechno jinak a v zápalu akce se až příliš často stává, že míč letí ven z hřiště, nebo přesně na opačnou stranu. Umělá inteligence spoluhráčů je sice na ucházející úrovni, ale rozhodně bychom se nezlobili, kdyby ji tvůrci do příště vylepšili. Spoluhráči si sice docela schopně nabíhají, ale už si moc nevšímají, že v dráze letu míče stojí další tři protihráči, kteří míč zaručeně přeberou.

Umělá demence

Tvůrci si však byli zcela evidentně vědomi toho, že umělá inteligence není dokonalá a přišli proto s další novinkou, kterou je zadávání rozkazů spoluhráčům přímo v akci. K tomu slouží spodní displej, kdy spoluhráči přikážete například "ty, běž tam" jednoduchým přetažením ikonky hráče z jeho současné polohy na jinou, kam on co nejrychleji naběhne. Tento prvek ve hře otevírá nové taktické možnosti, byť je v zápalu akce občas docela obtížné to všechno zvládat. Palec navíc není, jako náhrada stylusu, zrovna to nejlepší řešení, protože není ani zdaleka tak přesný. Stejným způsobem, jakým lze zadávat rozkazy hráčům, lze palcem v pomocném menu rychle měnit i taktiku a rozestavení hráčů.
Všechny tyto prvky zní možná na papíře lákavě, ale jejich zvládnutí ve hře je docela obtížné. Přitom to šlo celé vyřešit velmi jednoduše tak, že by hra nabízela lepší správu týmu v menu. Při hře totiž na nějaké velké taktizování není zcela logicky čas. Jinak je třeba říci, že je letošní FIFA rychlejší a tím pádem i dynamičtější. Obtížnost je však stále nastavena příliš nízko. Může za to hlavně AI protihráčů, kteří až příliš často ignorují fakt, že s míčem u nohy míříte k jejich svatyni. Jinak řečeno, nevyvíjí žádnou zvláštní aktivitu, aby vás obrali o míč. Naštěstí to trochu vylepšují brankáři, kteří jsou docela schopní, ale zase ne moc. Prostě co mohou to lapí a co jde mimo jejich dosah, to skončí v síti, a tak to taky má být.

Léčba fotbalem

FIFA 07 určitě potěší možností přerušení a následného pokračování ve hře podle vaší potřeby. Nechybí navíc ani minimalisticky pojatý komentář a pochvalu si zaslouží i pěkné trojrozměrné zobrazení. Co však chválit nelze je zpracování multiplayeru. Tvůrci z EA totiž zvolili nejhorší možnou variantu, kterou je nutnost vlastnit hru u všech zúčastněných hráčů. Hřebíkem do rakve je pak v tomto směru naprostá absence podpory online multiplayeru, což je vzhledem k možnostem platformy opravdu veliká škoda.
Celkově vzato je FIFA 07 sportovní titul s dlouho trvanlivostí určený primárně pro nepříliš náročné fotbalové fanoušky, kteří nevlastní minulý ročník, nebo 2006 FIFA World Cup Germany. Pokud však kterýkoli ze dvou výše zmíněných titulů vlastníte, tak byste měli koupi FIFA 07 pořádně zvážit. Novinky tu sice jsou, ale za prvé jich není mnoho a za druhé není jejich dopad na hratelnost nijak zásadní.
Plusy
Solidní hratelnost, možnost zahrát si kdekoliv bez většího soustředění, komentář, grafika, zajímavé využití potenciálu DS

Minusy

Absence týmového managementu, chyby v AI, absence online multiplayeru, nedotaženost zajímavých prvků, malé změny oproti předchozímu ročníku, zastaralé soupisky hráčů.

Verdikt

Zábavný kapesní fotbal, který trochu sráží nedotaženost některých prvků, chyby v AI spoluhráčů i protivníků a příliš malé množství změn oproti předchozímu ročníku.

Fifa 07 nový král fotbalu?

13. ledna 2007 v 15:37 | Sam |  Recenze
Po spuštění DVD a vypsání ochranného klíče se rozjede instalace která má stejný duch už od roku 2003, kupodivu není pomalá a tak za slabé dvě minutky můžete kliknout na ikonu a čekat. Po vybrání jazyka a shlédnutí typického Ea sports&.. se spustí intro, které za moc nestojí (ukázky ze hry, kličky které za boha neuděláte...). Kde jsou časy kdy v roce 2004 bylo intro skutečně hrané, nebo jako v PES 4 kde se na intro dá koukat vždy když zapnete hru? Ale co, je to pouze intro a to není důležité.
Zvolíte si svůj oblíbený tým který se Vám bude vždy nabízet při exhibici, tréninku atd.. Jako první věc co jsem udělal bylo že jsem rychle zapnul zápas nedbaje na nastavení. Po spuštění zápasu jsem uviděl že to byla chyba; vše bylo tak hnusně zobrazený že jsem zápas rychle vypnul. V options jsem si nastavil vyšší rozlišení, plné detaily a rychle zapnul nový zápas Sparta vs. Hearts.
Přeskočím nástup týmů a koukam že hra je stále graficky nepěkná, trávník vypadá jako namalovaný od prvňáčka při hodině výtvarné výchovy, hráči k nerozeznání, řeknete si - jasně kdo z EA by dělal obličeje hráčům Sparty či Hearts? Ale hráče nepoznáte téměř nikdy a dokonce i Trezeguet, nebo Adriano vypadají jako běloši s vlasy a až při animaci poznáte o jakou hvězdu se jedná.
Po prvních 20 minutách vedu 4:0 tak znova vypínám hru s tím že si zvýším obtížnost. Teď už si nedám Spartu, (která je mimochodem jediným českým týmem ve hře) ale zkusím Arsenal - Totenham.
Emirates stadium jsem poznal tak-tak. EA si řeklo, že při animaci bude vše krásně rozpité a mlhavé jako v realitě, při TV přenosu. Jenomže to přehnali tak, že výsledek je vcelku ošklivý. Jediné překvapení ve zobrazení proti Spartě je, že se hraje s normální míčem (Nike Swift) a ne s modrým EA ball.
Zápas byl vyrovnaný a skončil 1:0. Po dalším zápase mě FIFA omrzela a to je asi největší problém - není vůbec ,,návyková". Manažerský mód je stále stejný a v podstatě jde o to, aby jste hráli normální turnaj a pokud možno nezkrachovali. A tak mě z dalších módů pobavilo jen - Scenario game. Zde dostanete úkol a za splnění dostanete Fifa peníze; za ty samozřejmě kupujete nové míče, dresy atd..
Trénink je absolutně nudný a prakticky nic Vás nenaučí. Pouze procvičíte kopání standartek. Ale asi jako nejhorší vlastnost Fify je ta, že rychle omrzí. Upoutá pouze ty hráče, co se rádi kouknou na desítky sice krásných, ale stále dokola se opakujících gólů.
SHRNUTÍ:
Graficky je hra už 3 roky stejná, trávník nepochopitelně hnusný, hráči téměř k nerozeznání.
Většina gólů padá stále na to samé místo, po odehrání pár zápasů jsem stále nepřišel nato, jak udělat kličku, stále padají typické fifové góly - kdy je hráč směrem ,,zadkem k bráně", počítačově se otočí kolem osy, bez rozběhu napálí míč z 30 metrů do šibenice - a k tomu šajtlí.
Aby jsem jenom nepomluval, tak se mi docela líbí gólmani - mají realistické pohyby a vypadá to že už doopravdy "myslí". Jediná chyba je že málo vybýhají. Míč už má konečně jakýs-takýs odskok, ale když prší, tak mě překvapilo že se místo toho aby odskakoval dál a rychleji naopak rychleji zastaví. Docela hezky vyřešené jsou standartní situace. Zahrávání autu je stejné už asi 3 roky a docela se mi líbí narozdíl od PES kde je řešen docela mizerně. "Tresťnáky" jsou srovnatelné s PES a možná z nich padá více gólů. No a rohy jsou odfláknuté - stále tři hráči na stejném fleku čekají až kopnete míč. Online sem ještě nehrál tak nemůžu soudit.

Čeština do 07

5. ledna 2007 v 17:48 | Airon |  Download
Kdo by měl zájem o češtinu pro FIFU 07, stačí stáhnout dva soubory - tento, který zkopírujte do ..EA SPORTS/FIFA 07/alocale a tento, který zkopírujte do ..EA SPORTS/FIFA 07/data/cmn/fe.

Český dabing do 07

5. ledna 2007 v 17:43 | Airon |  Download
Pro český dabing stáhněte tento a tento soubor. Po stáhnutí zkopírujte oba soubory do složky ..EA SPORTS/FIFA 07/data/audio.


HW nároky 2004

4. ledna 2007 v 18:06 | Airon |  Mix
  • 64 MB RAM
  • 8X CD-ROM
  • 880 MB HDD


HW nároky 2003

4. ledna 2007 v 18:01 | Airon |  Mix
  • CPU: 300 Mhz
  • RAM: 64 MB
  • Graf. karta: 8 MB
  • Modem: 56K
  • HDD: 680 MB


grafika-anketa

3. ledna 2007 v 18:11 | Airon |  Novinky
Takže dnes byla ukončená anketa týkající se grafiky a bylo odhlasovánno aby tady zůstala tato.

Good goly v 07

1. ledna 2007 v 13:42 | Airon |  Video

Fifa 06 - torrent

1. ledna 2007 v 13:36 | Airon |  Download
Fifa 06 - torrent
Velikost hry: 3.50 GB
zdroj:www.gamereview.blog.cz


Demo fifi 2004

1. ledna 2007 v 13:06 | Airon |  Download

Demo fifi 06

1. ledna 2007 v 13:04 | Airon |  Download