Recenze fifi 2005

30. prosince 2006 v 19:12 | Airon |  Recenze
FIFA football 2005
Systém kariéry ovlivnil celý díl FIFA 2005. Pokud už by nebylo na hře nic jiného dobrého, tak by každý zkusil uhrát co nejvíc. Systém kariéry je totiž velmi povedený a Vám nabízí zábavu na hodně dlouho. Aby jste měli motivaci pokračovat v kariéře, není Vám umožněn vstup hned do nejlepšího týmu. Začínáte pěkně v nějakém druholigovém týmečku a Vaše cesta k nejlepším týmům bude velice obtížná. Sám jsem si tento mód oblíbil a můžu říci, že je to jedno z nejlepších co jsem ve fifa sérii viděl.
Samotná hratelnost se opět pohnula dopředu a současný vývoj série FIFY naznačuje, že otočka u FIFI 04 nabrala správný směr. Ve hratelnosti Vás asi nevíce potěší AI obránců, kteří naprosto bravurně odebírají míče a velmi dobře pozičně brání.
Systém ofsajdů se vypiloval k dokonalosti a v ofsajdových pastích skončí nejeden Váš útok.
Naopak útočníci to mají velmi těžké. Především střelba se hodně ztížila. Střela z dálky padne opravdu jenom málokdy. Nabízí se tedy krásné postupné akce. Do všeho se ještě přimíchalo mnohem lepší chování míče. Nyní je již rozdíl, jestli kopete pravou, nebo levou nohou.
Naopak doslova lahůdkou jsou trestné kopy. Po jejich nacvičení se každá standardní situace mění v branku. Tohle už se jednou v sérii objevilo a naštěstí hned v příštím roce zmizelo, takže doufejme, že ve FIFA 06 už to zase nebude.
OTB systém se jevil v minulých dílech jako velký přínos k hratelnosti. Ve FIFA 2005 se stal velkým terčem nevole fanoušků a zanedlouho byl na celém světě označen jako bug (chyba hry). Jeho záporné stránky se projevili především v online hře, jelikož přihrávání a hledání spoluhráčů pomocí OTB se stalo velmi jednoduché a v nejhorší fázi Vám stačily tři doteky na vstřelení branky, a to jste míč pomalu ani neviděli, jelikož lítal přesně na nohy vámi zvolených hráčů.
Pokud Vám nestačí kariéra ve FIFA 2005, opět se můžete propojit s TCM 2005 (fotbalový manažer od EA). To Vám nabídne možnosti hardcore manažeru s možností samotné zápasy odehrávat přímo ve FIFA 2005. Kdo mohl a vyzkoušel to, že jde o naprosto unikátní propojení, které při pohledu renomovaných serverů na sérii FIFA 2005 chybí.
Online hraní je již nedílnou součásti FIFA série. EA opět nabízí hráčům přímé připojení na jejich servery a na nich umožňuje okamžité hraní pro všechny hráče na celém světě. Kromě toho na serverech EA najdete Vaše detailní statistiky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama